
Fuse Neozed Fast Acting 20A 380V Holder 15 X 36mm VDE
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Littelfuse D0Z18G20 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Current Rating | 20A |
| Length | 36mm |
| Package Quantity | 10 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | No |
| Series | DZ |
| Voltage Rating (AC) | 250V |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Littelfuse D0Z18G20 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.