
Fuse Midget Fast Acting 1.5A 600V Holder Cartridge 10.31 X 38.1mm CE/CSA/UL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Current Rating | 1.5A |
| Diameter | 406um |
| Fuse Current | 15A |
| Fuse Size | 10.31 X 38.1mm |
| Length | 38.1mm |
| Max Voltage Rating (AC) | 600V |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Series | KLK |
| Voltage Rating (AC) | 600V |
| DC Rated Voltage | 500V |
| RoHS | Not Compliant |