Littelfuse LA60Q30-2 technical specifications.
| Current | 30A |
| Current Rating | 30A |
| Length | 1.5inch |
| Mount | Holder |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | No |
| Series | LA60Q |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating (AC) | 600V |
| DC Rated Voltage | 600V |