Fuse Holders ACS 600V Class T 600A 1 Pole
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Color | Black |
| Current Rating | 600A |
| Fuse Size | 2.063 Dia x 3.984 L (52.4mm x 101.2mm) |
| Illumination Type | Illuminated |
| Mount | Chassis Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Poles | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Series | LT |
| Termination | Lug |
| Voltage | 600V |
| Voltage Rating | 600V |
| RoHS | Compliant |