Mallory Sonalert PB-12N23P-05Q technical specifications.
| Current Rating | 30mA |
| Diameter | 12mm |
| Frequency | 2.3kHz |
| Height | 10mm |
| Input Type | DC |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 12mm |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Supply Voltage | 7V |
| Min Supply Voltage | 4V |
| Mount | Through Hole, Flush |
| Operating Supply Current | 30mA |
| Outside Diameter | 12mm |
| Package Quantity | 40 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Self Resonant Frequency | 2.3kHz |
| Series | PB |
| Termination | PC Pins |
| Voltage Rating | 5V |
| DC Rated Voltage | 5V |
| Weight | 0.063493oz |
| Width | 12mm |