
Audio Indicator Piezo 6VDC 28VDC 23mA 78dBA 4000Hz to 5000Hz Panel Mount Screw Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SC628HR datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Current Rating | 16mA |
| Diameter | 43mm |
| Frequency | 4.5kHz |
| Input Type | DC |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Supply Current | 23mA |
| Mount | Panel, Flush |
| Operating Supply Current | 30mA |
| Packaging | Bulk |
| Self Resonant Frequency | 4.5kHz |
| Series | SC |
| Termination | Screw |
| DC Rated Voltage | 6V |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SC628HR to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.