
AUDIO PIEZO IND 6-28V PNL MNT
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SC628ND datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Black |
| Current Rating | 15mA |
| Diameter | 42.85mm |
| Frequency | 2kHz |
| Height | 48.51mm |
| Housing Color | Black |
| Input Type | DC |
| Lead Free | Contains Lead |
| Length | 34.8mm |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Panel, Flush |
| Operating Supply Current | 15mA |
| Packaging | Bulk |
| Self Resonant Frequency | 2kHz |
| Series | SC |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 28V |
| Weight | 59.5g |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SC628ND to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
