
AUDIO PIEZO IND 10-28V PNL MNT
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SC628NDP datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Black |
| Current Rating | 16mA |
| Diameter | 43mm |
| Frequency | 2kHz |
| Height | 46.74mm |
| Input Type | DC |
| Lead Free | Contains Lead |
| Length | 35.1mm |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Supply Current | 16mA |
| Max Supply Voltage | 28V |
| Min Supply Voltage | 6V |
| Mount | Panel, Flush |
| Operating Supply Current | 16mA |
| Outside Diameter | 42.85mm |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Self Resonant Frequency | 2kHz |
| Series | SC |
| Termination | Screw |
| DC Rated Voltage | 6V |
| Weight | 59.5g |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SC628NDP to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
