
Audio Indicator Piezo 6VDC 28VDC 16mA 86dBA 2400Hz to 3400Hz Panel Mount Quick Connect Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SC628NP datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Black |
| Frequency | 2.9kHz |
| Input Type | DC |
| Length | 34.8mm |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 16mA |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | No |
| Self Resonant Frequency | 2.9kHz |
| Series | SC |
| Termination | Screw |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SC628NP to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
