
Audio Indicator 10VDC 48VDC 20mA 60dBA 1600Hz to 2200Hz Panel Mount Screw Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SC648DR datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Approvals | UL |
| Current Rating | 20mA |
| Diameter | 43mm |
| Frequency | 1.9kHz |
| Height | 32.9mm |
| Input Type | DC |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Supply Voltage | 48V |
| Min Supply Voltage | 10V |
| Mount | Panel, Flush |
| Operating Supply Current | 20mA |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Self Resonant Frequency | 1.9kHz |
| Series | SC |
| Termination | Screw |
| DC Rated Voltage | 10V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SC648DR to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.