
Audio Indicator Piezo 16VDC 28VDC 40mA 65dBA 2400Hz to 3400Hz Thread Mount Screw Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SCE028SD3MG3B datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Frequency | 2.95kHz |
| Input Type | DC |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Packaging | Bulk |
| Series | SCE |
| Termination | Wire Leads |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SCE028SD3MG3B to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.