Audio Indicator Piezo 28VDC/28VAC 48VDC/48VAC 20mA 85dBA 2400Hz to 3400Hz Panel Mount Screw Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SCE048LA3CTB datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Current Rating | 20mA |
| Diameter | 43mm |
| Frequency | 2.9kHz |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Flush, Panel |
| Operating Supply Current | 20mA |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Series | SCE |
| Termination | Terminal Block |
| Voltage Rating (AC) | 28V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SCE048LA3CTB to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.