
Audio Indicator Piezo 28VDC 48VDC 40mA 85dBA 2400Hz to 3400Hz Thread Mount Quick Connect Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SCE048LD3DP2B datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Diameter | 42.85mm |
| Frequency | 2.9kHz |
| Height | 35.85mm |
| Input Type | DC |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 48V |
| Min Supply Voltage | 28V |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Outside Diameter | 42.85mm |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Self Resonant Frequency | 2.9kHz |
| Series | SCE |
| Termination | Terminal Block |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SCE048LD3DP2B to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.