Mallory Sonalert SCE048LD3SU2B technical specifications.
| Current Rating | 40mA |
| Diameter | 42.85mm |
| Frequency | 2.9kHz |
| Height | 35.85mm |
| Input Type | DC |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 48V |
| Min Supply Voltage | 28V |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Outside Diameter | 42.85mm |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Self Resonant Frequency | 2.9kHz |