
Audio Indicator Piezo 28VAC 48VAC 40mA 75dBA 2400Hz to 3400Hz Panel Mount Quick Connect Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SCE048MA3DP3S datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Frequency | 2.9kHz |
| Input Type | AC |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Series | SCE |
| Termination | Screw |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SCE048MA3DP3S to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
