
Audio Indicator Piezo 48VAC 120VAC 70mA 95dBA 2400Hz to 3400Hz Thread Mount Quick Connect Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SCE120XA3DL1B datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | 120 |
| Current Rating | 40mA |
| Diameter | 42.85mm |
| Frequency | 2.9kHz |
| Input Type | AC |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Self Resonant Frequency | 2.9kHz |
| Series | SCE |
| Termination | Terminal Block |
| Voltage Rating (AC) | 120V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SCE120XA3DL1B to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
