
Audio Indicator Piezo 60VDC/60VAC 250VDC/250VAC 18mA 68dBA 2400Hz to 3400Hz Flange Mount Screw Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SCH250R datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Current Rating | 18mA |
| Diameter | 43mm |
| Frequency | 2.9kHz |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Panel, Flush |
| Operating Supply Current | 18mA |
| Operating Supply Voltage | 250V |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | IP66 |
| Series | SCH |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating (AC) | 60V |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SCH250R to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.