
Audio Indicator Piezo 10VDC/10VAC 48VDC/48VAC 16mA 68dBA 2400Hz to 3400Hz Panel Mount Screw Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert SCH648AR datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Current Rating | 16mA |
| Diameter | 42.85mm |
| Frequency | 2.9kHz |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Panel, Flush |
| Operating Supply Current | 16mA |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | IP66 |
| Series | SCH |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating (AC) | 10V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert SCH648AR to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.