
Cross Walk Audible Signal Device, ChirpE-W, 2000 Freq, (Hz) 80 DBA,
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert VSB110-2 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Approvals | UL |
| Color | Black |
| Diameter | 42.85mm |
| Frequency | 2kHz |
| Height | 88.2mm |
| Input Type | AC |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Current | 40mA |
| Mount | Panel, Flush |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Packaging | Bulk |
| Self Resonant Frequency | 2kHz |
| Series | VSB |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 110V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert VSB110-2 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
