
The ZA016LDDT7 is a piezo driver from Mallory Sonalert with a frequency of 3.3kHz and a maximum operating temperature of 65°C. It operates within a temperature range of -30°C to 65°C and has a supply current of 40mA. The device is designed for panel mounting and is available in bulk packaging.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert ZA016LDDT7 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Frequency | 3.3kHz |
| Input Type | DC |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Packaging | Bulk |
| Series | ZA |
| Termination | Terminal Block |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert ZA016LDDT7 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.