
The ZA028LADP2 is a black panel mount piezo buzzer with a current rating of 40mA. It operates over a supply voltage range of 16-28V and has a temperature range of -30 to 65°C. The device is packaged in bulk and features a terminal block termination.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert ZA028LADP2 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Black |
| Current Rating | 40mA |
| Diameter | 30.74mm |
| Frequency | 3.3kHz |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Supply Voltage | 28V |
| Min Supply Voltage | 16V |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Self Resonant Frequency | 3.3kHz |
| Series | ZA |
| Termination | Terminal Block |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert ZA028LADP2 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
