
Audio Indicator Piezo 16VDC/16VAC 28VDC/28VAC 40mA 85dBA 2800Hz to 3800Hz Panel Mount Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert ZA028MDCT datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Current Rating | 40mA |
| Diameter | 30.7mm |
| Frequency | 3.3kHz |
| Input Type | DC |
| Length | 56.7mm |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Supply Current | 40mA |
| Max Supply Voltage (DC) | 28V |
| Min Supply Voltage (DC) | 16V |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Series | ZA |
| Termination | Terminal Block |
| DC Rated Voltage | 28V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert ZA028MDCT to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
