
Audio Indicator Piezo 16VDC 28VDC 40mA 75dBA 3400Hz to 4400Hz Panel Mount Quick Connect Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert ZA028MDMP1 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Current Rating | 40mA |
| Frequency | 3.3kHz |
| Input Type | DC |
| Length | 43.4mm |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Supply Voltage (DC) | 28V |
| Min Supply Voltage (DC) | 16V |
| Max Supply Voltage | 28V |
| Min Supply Voltage | 16V |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Outside Diameter | 30.74mm |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Self Resonant Frequency | 3.3kHz |
| Series | ZA |
| Termination | Terminal Block |
| Voltage Rating | 28V |
| Width | 30.7mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert ZA028MDMP1 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
