
The ZA028SACT from Mallory Sonalert is a 30.7mm diameter panel mount audio component with a current rating of 40mA and a maximum operating temperature of 65°C. It operates within a supply voltage range of 16V to 28V and has an operating supply current of 40mA. The component is packaged in bulk and is not Reach SVHC compliant. It has a frequency of 3.9kHz and a minimum operating temperature of -30°C.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert ZA028SACT datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Current Rating | 40mA |
| Diameter | 30.7mm |
| Frequency | 3.9kHz |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Supply Voltage | 28V |
| Min Supply Voltage | 16V |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Series | ZA |
| Termination | Terminal Block |
| Voltage Rating (AC) | 16V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert ZA028SACT to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
