
The ZA048LADL1 is a 48V piezo alarm component with a diameter of 30.7mm and an operating temperature range of -30°C to 65°C. It has a panel mount and a terminal block termination. The device operates at a supply current of 40mA and is available in bulk packaging.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert ZA048LADL1 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Diameter | 30.7mm |
| Frequency | 3.3kHz |
| Length | 56.7mm |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Packaging | Bulk |
| Series | ZA |
| Termination | Terminal Block |
| Voltage Rating | 48V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert ZA048LADL1 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
