
22 mm panel mount, Fast Siren, 48-120 VAC/DC
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert ZA120LASR8 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | 120 |
| Current Rating | 40mA |
| Diameter | 30.74mm |
| Frequency | 3.3kHz |
| Length | 43.44mm |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Supply Current | 40mA |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Package Quantity | 10 |
| Packaging | Bulk |
| Self Resonant Frequency | 3.3kHz |
| Series | ZA |
| Termination | Terminal Block |
| Voltage Rating (AC) | 120V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert ZA120LASR8 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.