
The ZA120MAMP1 is a panel mount audio component from Mallory Sonalert with a maximum operating temperature of 65°C and a minimum operating temperature of -30°C. It has a maximum supply voltage of 120V and a minimum supply voltage of 48V. The component has a current rating of 40mA and an operating supply current of 40mA. It is available in bulk packaging with a self-resonant frequency of 3.3kHz and a series designation of ZA.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mallory Sonalert ZA120MAMP1 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Current Rating | 40mA |
| Frequency | 3.3kHz |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Supply Voltage | 120V |
| Min Supply Voltage | 48V |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Outside Diameter | 30.74mm |
| Packaging | Bulk |
| Self Resonant Frequency | 3.3kHz |
| Series | ZA |
| Termination | Terminal Block |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mallory Sonalert ZA120MAMP1 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
