Inductor Filter Wirewound 5600uH 10% 1KHz Ferrite 0.1A 24Ohm DCR RDL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Filter |
| Technology | Wirewound |
| Core Material | Ferrite |
| Inductance | 5600uH |
| Tolerance | 10% |
| Inductance Test Frequency | 1KHz |
| Maximum DC Current | 0.1A |
| Max DC Resistance | 24(Typ)Ohm |
| Minimum Self Resonant Frequency | 0.32MHz |
| Lead Style | Radial |
| Product Length | 10.62mm |
| Product Depth | 4.52mm |
| Height | 9.27mm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| RoHS | No |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |