Ferrite Beads Multi-Layer High Current 850Ohm 25% 100MHz 1.5A 0.15Ohm DCR 1806 T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Maximum DC Current | 1.5A |
| Type | Multi-Layer High Current |
| Impedance | 850Ohm |
| Case Size | 1806 |
| Test Frequency | 100MHz |
| Max DC Resistance | 0.15Ohm |
| Tolerance | 25% |
| Height | 1.8mm |
| Product Length | 4.75mm |
| Product Depth | 1.8mm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2002/95/EC |