
Retroreflective Photoelectric Sensor, 0.5mm Min, 1.5mm Max, Cylindrical, Through Hole Mount, ROHS COMPLIANT, PACKAGE-4
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Marking MTRS6140D datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | Radial |
| Max Operating Temperature | 80°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Response Time | 1us |
| RoHS Compliant | No |
| Sensing Distance | 1.5mm |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Marking MTRS6140D to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
