IC Amp Sample/hold 32CH 48-LQFP
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | LQFP |
| Input Bias Current | 1uA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5mV |
| Min Dual Supply Voltage | 9.5V |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 32 |
| Number of Circuits | 32 |
| Operating Supply Current | 36mA |
| Output Current per Channel | 2mA |
| Package Quantity | 250 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |