Mean Well CLG-150-12A technical specifications.
| Current - Output 1 | 11A |
| Depth | 38.8mm |
| Efficiency | 88% |
| Height | 38.8mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 222.2mm |
| Max Input Current | 2A |
| Max Input Voltage | 265V |
| Min Input Voltage | 90V |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Output Power | 132W |
| Max Output Voltage | 12V |
| Mount | Panel, Screw |
| Nominal Output Voltage | 12V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 11A |
| Output Power | 132W |
| Output Voltage | 12V |
| Package Quantity | 12 |
| Ratings | IP65 |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | CLG-150 |
| Termination | Cable |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Width | 68mm |