Mean Well GE12I12-P1J technical specifications.
| Package Length (mm) | 70.7 |
| Package Width (mm) | 40 |
| Package Height (mm) | 38.8 |
| Package Material | Plastic |
| Mounting | Plug in |
| Warranty | 2Year |
| Style | Interchangeable WallMount |
| Type | Regulated |
| Number of Outputs | 1 |
| Input/Output Type | AC/DC |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 12V |
| Maximum Output Current | 1A |
| Maximum Output Power | 12W |
| Input Voltage | 90 to 264V |
| Maximum Input Current | 0.4@100VAC|0.25@230VACA |
| Efficiency | 81(Typ)% |
| Minimum Isolation Voltage | 4242VDC |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Max Operating Temperature | 50°C |
| Load Regulation | 3% |
| Line Regulation | 1% |
| Output Connector Type | Cylindrical Female |
| Output Connector Polarity | Center Positive |
| Output Connector Diameters | 2.1x5.5mm |
| Adapter Color | Black |
| Ripple & Noise | 120mV(Max) |