Mean Well GS15A-2P1J technical specifications.
| Approvals | UL, CSA, EN, CE, TUV, CB |
| Current - Output 1 | 1.66A |
| Efficiency | 80% |
| Height | 1.3inch |
| Length | 3.9inch |
| Max Input Current | 500mA |
| Max Operating Temperature | 50°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Output Current | 1.66A |
| Max Output Power | 15W |
| Mount | Desktop |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 1.66A |
| Output Power | 14.9W |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 9V |
| Overall Depth | 32.8mm |
| Package Quantity | 90 |
| Packaging | Carton |
| Polarity | Positive |
| Series | GS15A/B |
| Voltage - Output 1 | 9V |
| Weight | 190g |
| Width | 2.3inch |