Mean Well GSM60A24-P1J technical specifications.
| Package/Case | 100 |
| Current - Output 1 | 2.5A |
| Efficiency | 90% |
| Height | 1.2inch |
| Length | 4.9inch |
| Max Input Current | 1.4A |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Output Current | 2.5A |
| Max Output Power | 60W |
| Mount | Desktop |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 2.5A |
| Output Power | 60W |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 24V |
| Overall Depth | 31.5mm |
| Regulator Type | UNIVERSAL |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Weight | 11.287668oz |
| Width | 2inch |