Mean Well GSM90B24-P1M technical specifications.
| Current - Output 1 | 3.75A |
| Efficiency | 90% |
| Height | 1.26inch |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 5.71inch |
| Max Input Current | 1.3A |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Output Current | 3.75A |
| Max Output Power | 90W |
| Mount | Desktop |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 3.75A |
| Output Power | 90W |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 24V |
| Overall Depth | 32mm |
| Package Quantity | 30 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Positive |
| Series | GSM90B |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Weight | 1lb |
| Width | 2.36inch |