Mean Well HLG-185H-24B technical specifications.
| Lead Shape | Lead Wire |
| Pin Count | 7 |
| PCB | 7 |
| Package Length (mm) | 228 |
| Input Voltage Range | 90VAC to 305VAC|127VDC to 431VDC |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage Range | 12 to 24VDC |
| Maximum Output Current | 7800mA |
| Maximum Output Power | 187.2W |
| Input/Output Type | AC/DC |
| Efficiency | 93.5(Typ)% |
| Dimming | 1-10V/PWM/Resistor |
| Power Factor Correction | 0.98(Min) |
| IP Rating | IP67 |
| Warranty | 7Year |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 90°C |