Mean Well HLG-240H-30A technical specifications.
| Input Voltage Range | 90VAC to 305VAC|127VDC to 431VDC |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage Range | 15 to 30VDC |
| Maximum Output Current | 8000mA |
| Maximum Output Power | 240W |
| Input/Output Type | AC/DC |
| Efficiency | 92.5(Typ)% |
| Warranty | 7Year |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 90°C |