Mean Well HLG-320H-12 technical specifications.
| Approvals | UL, CE, TUV, CB |
| Depth | 90mm |
| Efficiency | 91.5% |
| Height | 1.72inch |
| Length | 9.92inch |
| Max Input Current | 3.5A |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Output Power | 264W |
| Mount | Panel, Screw |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 22A |
| Output Power | 264W |
| Output Voltage | 12V |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | HLG-320H |
| Termination | Cable |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Width | 3.54inch |