Mean Well HLG-600H-24B technical specifications.
| Approvals | UL, CSA, CE, CB, EN |
| Efficiency | 95% |
| Height | 1.91inch |
| Length | 11.02inch |
| Max Input Current | 7A |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Output Power | 600W |
| Mount | Panel |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Current | 25A |
| Output Power | 600W |
| Output Voltage | 24V |
| Ratings | IP67 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Voltage Rating | 431V |
| Width | 5.67inch |