Mean Well SKA15B-033 technical specifications.
| Pin Count | 4 |
| PCB | 4 |
| Package Length (mm) | 50.8 |
| Package Width (mm) | 25.4 |
| Package Height (mm) | 11.27 |
| Seated Plane Height (mm) | 11.27 |
| Package Material | Metal |
| Mounting | Through Hole |
| Isolation | Isolated |
| Type | Step Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 18V |
| Output Voltage | 3.3V |
| Maximum Input Voltage | 36V |
| Maximum Output Power | 9.9W |
| Minimum Isolation Voltage | 1000VDC |
| Maximum Output Current | 3A |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 71°C |