Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Meilhaus ME-UM202 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Bandwidth | 1MHz |
| Height | 35mm |
| Input Impedance | 850kR |
| Interface | USB |
| Load Current | 250mA |
| Max Input Voltage | 20V |
| Min Input Voltage | 200mV |
| Max Supply Voltage | 5V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Inputs | 24 |
| Power Consumption | 850mW |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Resistance | 850000R |
| Resolution | 16b |
| Sampling Rate | 1MS/s |
| Weight | 420g |
| Width | 110mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Meilhaus ME-UM202 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
