BATTERY HOLDER AAA SOLDER LUG
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Memory Protection Devices BCAAAL datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Black |
| Height | 11.2mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 50.5mm |
| Mount | Chassis Mount |
| Number of Cells | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder |
| Width | 13.2mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Memory Protection Devices BCAAAL to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.