
PROTO BOARD COPPER CLAD 6 X 4
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 101mm |
| Material | Copper |
| Mount | PCB |
| Package Quantity | 5 |
| Packaging | Bulk |
| Series | 500 |
| Weight | 1lb |
| Width | 152mm |
| RoHS | Compliant |
