Microchip 25LC320AT-I/ST technical specifications.
| Access Time | 50ns |
| Access Time-Max | 50ns |
| Package/Case | TSSOP |
| Density | 32Kb |
| Frequency | 10MHz |
| Interface | SPI, Serial |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Frequency | 10MHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Max Supply Voltage | 5.5V |
| Memory Size | 32Kb |
| Memory Type | EEPROM, |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Min Supply Voltage | 2.5V |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Organization | 4KX8 |
| Package Quantity | 2500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Supply Current | 5mA |