The MIC5207-3.3YM5-TR is a linear voltage regulator with a nominal output voltage of 3.3V and a maximum output current of 0.18A. It operates over a temperature range of -40°C to 125°C and has a maximum input voltage of 16V. The device is packaged in a 5-pin LSSOP package.