
The SY100EP195VTG is a delay line from Microchip, packaged in a TQFP-32. It operates over a temperature range of -40°C to 85°C and is compliant with RoHS. The device has 1024 taps and is available in a tray packaging with 250 units per package. It is a lead-free component with a maximum supply voltage of 5.5V and a minimum supply voltage of 3V.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Microchip SY100EP195VTG datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | TQFP |
| Depth | 7mm |
| Height | 1mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 7mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 5.5V |
| Min Supply Voltage | 3V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Taps | 1024 |
| Number of Taps/Steps | 1024 |
| Package Quantity | 250 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | 100EP, ECL Pro® |
| Width | 7mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Microchip SY100EP195VTG to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
