Conn SMA-BNC Adapter M/M 0Hz to 2GHz 50Ohm ST
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | SMA-BNC Adapter |
| Gender | M/M |
| Body Orientation | Straight |
| Operating Frequency | 0 to 2GHz |
| Impedance | 50Ohm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| RoHS | Yes with Exemption |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |