EV-DO Cellular Module 800MHz/1900MHz M2M
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Frequency Band | 800/1900MHz |
| SIM Card | No |
| Generations and Technologies | EV-DO |
| Antenna Connector Type | SMA |
| SMS Supported | Yes |
| Voice Supported | No |
| Solutions | M2M |
| Interface | RS-232/USB |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU |