
DIODE, TVS, 200V, 600W
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Max Breakdown Voltage | 210V |
| Min Breakdown Voltage | 190V |
| Max Power Dissipation | 3W |
| Packaging | Cut Tape |
| Peak Pulse Current | 2.2A |
| Peak Pulse Power | 600W |
| Polarity | Unidirectional |
| Power Dissipation | 3W |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Reverse Standoff Voltage | 171V |
| Termination | SMD/SMT |
| RoHS | Not Compliant |
